Vzhůru do roku 2018 s nuláčky

,,Rychle…bum a letí koule“…u nuláčků naštěstí jen sněhová :-). Sněhu nám sice leden příliš nedopřál, ale my jsme si o něm zpívali písničku a v ní jsme si zimní radovánky užili. A nejen v ní! Hned poté, co jsme si povyprávěli o právě prožitých vánočních svátcích a ukázali si, co krásného jsme našli pod stromečkem, zahájili jsme téma zimní sporty. Povídali jsme si jaké sporty známe, které jsme vyzkoušeli a nebo bychom je vyzkoušet chtěli, co všechno k provozování zimních sportů potřebujeme a jak je provozovat bezpečně. A jeden sport jsme si zanedlouho zkusit mohli- bruslení. Jedno lednové pondělí jsme vyrazili na Letnou, abychom se naučili základům tohoto sportu. Byli mezi námi i někteří, kteří už bruslili dříve a tak byli na bruslích jako doma, ale i začátečníci projevili velkou odvahu a vůli a nezdolně trénovali a zkoušeli a dařilo se jim. Ale především nás to všechny bavilo a tak jsme se na Letnou vrátili ještě třikrát. Chtěla bych moc poděkovat paní Svěcené a Neumanové za pomoc s doprovodem a obouváním dětí do bruslí a také za servis v podobě termosek s horkým čajem.

Ale i ve škole jsme pěkně pracovali. Čekal nás úkol- ztvárnit pro všechny spolužáky tříkrálový průvod. Vyrobili jsme si korunky, vzali rekvizity a pod vedením pana učitele Daniela jsme s tradiční písní na rtech navštívili všechny třídy, družinu, ředitelnu a popřáli jsme všem požehnaný rok 2018.
Pokračovali jsme také v naší každodenní práci, abychom se dobře připravili na zápis do 1. třídy a hlavně na úspěšný a bezproblémový vstup do první třídy. A je nutno říci, že pokroky jsou znát. Práce nám jde lépe od ruky, pracujeme s větší jistotou, zlepšují se naše komunikační schopnosti.

Leden se pomalu přehoupl do druhé poloviny a my jsme se intenzivně připravovali na naše pěvecké minivystoupení na Bratrském plesání. A naše píle se vyplatila! Vystoupení se nám krásně podařilo a celý ples jsme si pěkně užili.

A najednou tu byl konec ledna a s ním pro většinu nuláčků naše první vysvědčení nebo spíše povídání o tom, jak se nám v prvním pololetí dařilo. Chystali jsme ho slavnostně rozdat poslední lednový den a ten nám nečekaně zpříjemnila možnost zúčastnit se akce ,,Tělocirk“, při které jsme si mohli vyzkoušet, jak se na svá cirkusová čísla připravují akrobaté. A to prověřilo nejen naše fyzické schopnosti, ale také odvahu. Moc hezky jsme si tuto akci užili. Po návratu do školy jsme si rozdali vysvědčení a první pololetí našeho povětšinou prvního roku v Bratrské škole se uzavřelo. A tak s úsměvem a elánem hurá do pololetí druhého.                                                                                                                     Vaše Dáša