Únorové mrazení u nuláčků

,,Únor bílý, mrazy šílí“…upravené, ale pravdivé pořekadlo. Únor nám opravdu předvedl to pravé ,,mrzlo až praštělo“, ale aktivní nuláčky ani mráz nezastaví a tak jsme si i ten krátký měsíc užili a spoustu jsme se toho naučili.

Zahájili jsme návštěvou Náprstkova muzea, kde nám pan učitel Daniel a paní učitelka Nora připravili program ve stávající expozici ..Ze života indiánů“, který byl pro nuláčky hezkým spojením poznávání a tvořivosti.

Ve škole jsme vzpomínali, jak se žilo indiánům ve sněhu a v zimě a jak zdatní museli být. A zdatní jsou i sportovci, kteří se účastní ZOH a tak jsme si o olympijských hrách povídali. Povídali jsme si o tom, jak vznikly, jaká idea je provází, jaké sporty budou na olympiádě probíhat. A měli jsme pak radost z úspěchů našich sportovců.

A byly tady jarní prázdniny – hurá! A po jarních prázdninách nás čekalo opětovné nacvičení vánočního divadelního představení, které jsme pak velmi úspěšně reprízovali pro školy z Prahy 1, 7 a 8. A úspěch byl překvapující. S nuláčky jsme sklízeli pochvalu dokonce i při obědě ve škole na Ortenově náměstí.

A únor se nezadržitelně blížil ke konci a nás čekaly přípravy na hory. Všechno jsme společně řádně prodiskutovali, nuláčci sami vybrali hračky a hry, které jsme si zabalili a mohli jsme vyrazit.

Během celého února jsme se samozřejmě také věnovali naší nejdůležitější práci- přípravě na úspěšný  vstup do první třídy. Ve všech oblastech děláme pokroky, každý podle svých schopností. Na víkend vždy dostaneme krátký domácí úkol, abychom procvičili, co jsme se naučili. Naši práci jsme zúročili při ,,Dni otevřených dveří“, kdy jsme si zkusili splnit hravé úkoly pro prvňáčky. A nuláčkům se dařilo a to je moc dobře, protože nás čeká ,,Zápis do první třídy“ a my na něj budeme dobře připraveni.

V únoru jsme také začali chodit na plavecký kurs v bazénu Šutka a je to moc prima.

Únor je za námi a s ním snad i třeskuté mrazy. Vyhlížíme jaro a sluníčko, abychom mohli obdivovat a užívat si přírodu a další společné chvíle v naší Bratrské škole. Děkuji za spolupráci.

Vaše Dáša