Únor ve II.třídě

Milí rodiče,

první únorový den nám začalo plavání a další hodina následovala 22.2.; děti se vody nebojí, plavou s chutí, jen jsou po plavání trochu unavené. Dívky by po plavání při úpravě vlasů potřebovaly hřebeny, zkuste na ně nezapomínat. Kromě přestávky v době hor a velikonočních prázdnin, by plavání mělo pokračovat každý týden ve čtvrtek až do 10.května – ve 12h skončí děti v bazénu, se sprchováním a sušením odcházíme z AXY po půl jedné, na obědě jsme kolem 12:45 a z oběda se vracíme nejdříve po půl druhé.

7.2. proběhl na škole den otevřených dveří. Rádi jsme se chlubili dobře vybavenou třídou i tím, co děláme.

Prázdniny určitě utekly rychleji, než jsme si přáli. V týdnu po jarních prázdninách jsme zahajovali zkouškou divadla a reprízou divadelního představení „Labyrint světa a ráj srdce“. Děti všechno zvládly a myslím, že si reprízu užily. Ve zbylých dnech jsme se snažili o intenzivní výuku.

V únoru byla vyhlášena recitační soutěž. Třídní kolo bychom měli uzavřít do 16.3., školní kolo by mělo proběhnout 19.3. Nejlepší recitátoři postoupí do obvodního kola „Pražského poetického setkání 2018“, které navázalo na soutěž „Pražské vajíčko“. Obvodní kolo se bude konat ve středu 4. dubna 2018 od 13 hodin v Divadle Radar.

Od 19.2. nás „na zkoušku“ doprovázela nová žákyně a od 26.2. se k nám již připojila jako nová spolužačka.

V únoru jsme se pomalu začali seznamovat s naší třídní hrou. Budeme (na mapě) cestovat po České republice, objevovat historická i tajuplná místa a přírodní zajímavosti, poznávat strašidla či skřítky, vymyšlené našimi předky nebo třeba i současnými spisovateli. Hra se bude vyvíjet také podle nápadů dětí.

V závěru února jsme se začali intenzivně chystat na hory. Kromě balení byly pro všechny děti připraveny materiály k samostatné práci, které by děti měly zabavit a zároveň posloužit ke zopakování učiva.

Během tohoto zimního měsíce vázlo odevzdávání domácích úkolů. Snad to bylo vyšší nemocností  a možná i tím, že se po prázdninách měly odevzdat úkoly za dva týdny najednou. Věřím, že se situace zlepší a že nás v březnu potěší také jaro.

Vaše

Marie Nováková