Shrnutí informací ze třídní schůzky:

Organizace (především v zimě a nejen výuky):

Telefonování a SMS zprávy během dopoledne:

Prosím Vás, jestliže mi během dopoledne telefonujete nebo posíláte SMS zprávu, počítejte s tím, že se mi jako třídní učitelce většinou nepodaří Vaši aktivitu zaznamenat natož řešit. Ke svému mobilu se většinou dostanu až v odpoledních hodinách nebo večer, pak se Vám samozřejmě ozvu. Pokud tedy potřebujete řešit něco akutního, volejte raději na oficiální školní čísla.

Omlouvání nepřítomnosti ve škole:

Informaci o nepřítomnosti dítěte ve škole můžete sdělovat SMS zprávou, e-mailem, osobně, vzkazem (po starším sourozenci, po rodiči jiného spolužáka), je však nutné, abyste proběhlou nepřítomnost také zapsali do „Deníčku“. Můžete být skutečně struční – stačí uvést den, případně hodiny, důvod (nemoc, lékař, rodinné důvody atp.) a podepsat se. Jestliže Vaše dítě ve škole neplánovaně chybí, je třeba školu informovat podle „Školního řádu BŠ“ do tří dnů. Pokud plánujete uvolnění dítěte delší než 4 dny z jiných než zdravotních důvodů (pobyt v nemocnici), je třeba o uvolnění z výuky požádat – formulář je k dispozici na webových stránkách školy v rubrice: Pro rodiče – Ke stažení nebo o něj můžete požádat přímo ve škole.

Zprávy pro PPP nebo SPC:

Jestliže se s Vaším dítětem chystáte do pedagogicko psychologické poradny nebo speciálně pedagogického centra na vyšetření, většinou potřebujete míst s sebou školou vyplněný formulář. Informujte mě, prosím, je-li to možné, s předstihem nejlépe e-mailem.

Dětský fond:

Z dětského fondu škola přispívá některým žákům, kteří by si jinak akci nemohli dovolit, zejména na pobyt na horách nebo na škole v přírodě. Na dětský fond bude využit i výtěžek z plesu (tombola).

CD s divadelním představením

CD s videem a s fotografiemi z divadelního představení je k dispozici za 100Kč.

Oblékání na přestávky a na zahradu

Je třeba děti vybavit oblečením na sníh a na zahradu – na zahradě jsou děti asi 20 minut o velké přestávce a odpoledne. Po pobytu venku se snažíme mokré věci podle možností usušit. Sušíme především rukavice a čepice.

Oblékání na tělocvik

V tělocvičně je chladno, děti potřebují nejen obuv, která nedělá tmavé stopy na podlaze, ale také dlouhé nohavice (kalhoty na sport) a dlouhé rukávy (bundu, mikinu).

Plavání

I.třídy se netýká, plave přípravný ročník a žáci od II. do IV.třídy.

Přihlašování do 1.ročníku:

Zápis do 1.ročníku bude probíhat podle novely “Školského zákona” 18. -20.dubna. Dejte vědět paní ředitelce, jestliže chcete do Bratrské školy přihlásit sourozence některého z docházejících žáků. Odklady docházky do I.třídy se musí řešit při zápisu. Na dnu otevřených dveří 8.3. bude Dr. Mesanyová – můžete využít možnost domluvit se s ní o vhodném postupu.

Prázdniny v únoru:

3.2.2017 – jednodenní pololetní prázdniny

6.-10.2.2017- navazují jarní prázdniny

(Do školy půjdeme naposledy 2.2.2017 a po prázdninách znovu13.2.2017.

Pozdní příchody do výuky:

Snažte se, prosím, chodit s dětmi do školy včas – nejlépe alespoň 10 minut před začátkem výuky.

 

Akce, které nás čekají v lednu:

27.1.2017 od 9:30 – divadlo Minor, představení Z knihy džunglí

30.1.2017 – od 9:00 výstava Lego na výstavišti v Holešovicích

31.1.2017 – od 9:30 – divadlo Minor, představení Libozvuky s dílnou

 

Únorové akce:

Hory:

Místo: kodrea spol. s r.o., Nové Hutě 4, PSČ 384 93, http://www.kodrea.cz

Odjezd: 25.února 2017 v 9 h

Návrat: 3.března 2017 kolem 16h

Cena: 3.500,– Kč – platíte převodem na účet školy, v poznámce příjemci doporučuji uvést třídu, jméno žáka a účel platby tj.: na hory.

Cena za vleky: 1.100,–Kč – vybírá třídní učitel.

Přihlášky: byly očekávány do pátku – odkazuji na e-mail od paní ředitelky.

Účastníci si musí do odjezdu zajistit:

Potvrzení zdravotní způsobilosti – bude platit i na ŠvP, případně na letní tábor, možná i příští hory – platí 1 rok – potvrzuje lékař, jeho návštěva je nutná. Tiskopisy pošlu účastníkům v pondělí 16.1.2017.

Potvrzení o seřízení lyží

Potvrzení o bezinfekčnosti – tiskopisy účastníkům rovněž pošlu v pondělí 16.1.2017.

Dále doporučuji:

dvojí oblečení na sníh (při sáňkování včetně bot, lyžařům stačí jedny boty na sníh a jedny lyžařské boty),

takzvané “teplouše”což jsou elektrické vysoušeče bot (dětem pomůžeme s obsluhou),

ramínko na sušení oblečení.

Děti, které jedou na hory musí zvládat sebeobsluhu. Pokud se v noci ještě počůrávají, je třeba zvážit účast a případně odpovídajícím způsobem vybavit. Pokud se počůrávají ještě během dne, účast nedoporučuji.

Děti, které budou mít s sebou lyže, musí umět lyžovat a jezdit na vleku.

Pokud pojedou nelyžaři, je třeba, aby s sebou měli boby, je však třeba počítat s poškozením.

Pohledy – obrázky:

Dětem, které na hory pojedou připravte s sebou pohledy od Vás s krátkým textem, nejlépe očíslované a na každý den. Dejte je před odjezdem třídní paní učitelce. Zvláště malé děti na tyto pozdravy od Vás čekají.

Zároveň se omlouvám, ale pohledy pro Vás většinou nestihneme na horách namalovat nebo napsat a pokud se to povede, často je nezvládneme odeslat.

Orientační seznam:

Dětem, které se účastní pobytu na horách, pošlu orientační seznam věcí s sebou. Řiďte se, prosím, vlastním zdravým rozumem.

Jedou s námi:

zdravotník: MUDr. Šárka Havelková,

rodiče: z několika tříd,

dvě osvědčené spolupracovnice z minulých let,

další učitelé: MgA: Daniel Razím a Mgr. Matouš Šimek.

 

Ples – Bratrské plesání:

Kdy: 17. února od 16 hodin, konec 19h.

Kde: sál Domovina – v ulici Na Maninách 32a, kousek od Dělnické ulice, kde je také tramvajová zastávka, odkaz na webové stránky je:HYPERLINK „http://www.kzdomovina.cz/www.kzdomovina.cz.

Žáci I.třídy mají na plese krátké vystoupení a jsou vítáni mezi ostatní.

Rodiče žáků 1.třídy se podílejí na přípravě občerstvení, které slouží především dětem místo pozdní svačiny.

Informujte mě, prosím, e-mailem, co na ples chystáte – seznam dobrot budu zveřejňovat e-mailem, abyste viděli, co je ještě potřeba. Byla bych ráda, aby občerstvení bylo jednoduché a přitom pestré. Nejvhodnější je občerstvení, které děti mohou vzít do ruky a rovnou sníst.

Jídlo můžete přinést buď ráno v pátek 17 .2. do školy a my je převezeme. Lepší variantou je ovšem dodání přímo do Domoviny. (Chápeme, že to leckdy není možné.) Prosím, aby jídlo bylo rovnou na tácech nebo v miskách, které si označte. My je vrátíme po plese do školy a v pondělí si je rozeberete.

Jsou vítány příspěvky do tomboly do 14.2.2017 pí.uč.Nehasilové ze IV.tř. – výnos z tomboly použijeme pro dětský fond.

Pomoc s organizací a obsluhu v šatně letos ponechte rodičům ostatních ročníků.

 

Různé

Sebeobslužnost

Mějte, prosím, s dětmi trpělivost a nechte je, aby si uklízely, oblékaly se, balily si, pomáhaly Vám v domácnosti bez Vaší přímé pomoci. K tomuto tématu doporučuji článek v novinách Metro ze 13.2.2017 od ředitelky MŠ Montessori paní Kláry Markuciové: http://e.metro.cz/#strana=16.

Kostýmy z divadla:

Ještě stále mám u sebe tašku zapůjčených divadelních kostýmů – vyzvedněte si je, prosím.

Rušení divadelního představení

Vedení školy i pedagogickým pracovníkům je opravdu líto, že představení bylo rušeno hlukem, focením, filmováním i těmi, kteří přišli pozdě a komplikovali představení tím, že stáli v přízemí v uličkách. Do rozpaků byli uvedeni především ti zaměstnanci, kteří některé z Vás museli žádat o změnu chování. Byli bychom rádi, aby představení bylo pro Vás a Vaše děti skutečným zážitkem a aby byly naše odůvodněné požadavky respektovány.

Za 1.třídu děkuji za Vaši trpělivost při čekání na děti po představení.

Vši

Stále nás trápí vši, skutečně je třeba dodržet postup popsaný na Internetu např.: http://nemoci.vitalion.cz/vsi/.

Mononukleóza

Ve škole se vyskytlo onemocnění mononukleózou. Doporučuji sledovat u dětí projevy únavy i virózy a respektovat je.

Všem velmi děkuji za vánoční přání, zvláště dětem za krásné album. Ještě jednou přeji všem klidný a skutečně požehnaný rok 2017.

Vaše

Marie Nováková