Říjen v I.třídě:

Vážení rodiče,

snažím se, abychom se soustředili především na probírané učivo, protože je ho v první třídě opravdu hodně. O důležité akce však Vaše děti nepřicházejí, takže jich je i přes mou snahu poměrně hodně.

V říjnu jsme 13.10. navštívili ZOO a v rámci programu „O zajímavostech pražské ZOO“ jsme vyslechli povídání o ledním medvědovi, nočních zvířatech, orangutanech i slonech. Při procházce jsme se samozřejmě dozvěděli všechno, co děti zajímalo. Ukázalo se, že toho Vaše děti hodně vědí a že je příroda zajímá.

17.10. proběhl školní den zvířat. Seznámili jsme se s labradořicí Sárou, voříškem Jonášem,  kocourkem Čertíkem, agamou Geogeanou, africkým šnekem , morčetem Tedym, králíkem Kytičkou, džungarským křečkem Bellou a se dvěma pískomily. Děti také poznaly plyšového pejska, tygra, surikatu, ledního medvěda Vojtu, prasátko Ťuťu i keramického králíčka a pejska. Podívaly se také na fotografie pejska Heyoky a Remíka, rybiček neonek, výra velkého a prolistovaly přinesené encyklopedie.

21.10. pro nás pan učitel Daniel Razím předjednal a připravil program v zahradách Pražského hradu. Velmi šikovný průvodce dětem vysvětlil a ukázal, jak vypadá francouzská zahrada, italská zahrada a anglický park. Pan učitel s dětmi v zahradách realizoval dramatiké aktivity, při kterých si děti mohly doslova vychutnat krásu zahrad i podzimu.

V říjnu samozřejmě nechyběla ani biblická hodina s panem farářem Ondřejem Kolářem.

Vaše

Marie Nováková