Říjen u nuláčků

Po měsíci září, kdy noví nuláčci poznávali nové školní prostředí, nové kamarády, nové učitele a vychovatele a nový školní život a který nám utekl dřív, než jsme se nadáli, jsme rovnýma nohama skočili do měsíce října a do podzimu. Nuláčci už vědí, jak to v Bratrské chodí, vytváří se nám nuláčkovská partička, letos trochu živější a hlučnější :-), zvykáme si na program přípravné třídy a učíme se nové věci. A říjen nám přinesl program opravdu pestrý.

Zahájili jsme návštěvou ZOO, kde jsme si se sympatickým průvodcem prohlédli ,,velkou trojku“ slony, žirafy a místo hrochů, kteří měli pavilon zavřený, jsme navštívili indonéskou džungli. Díky průvodci jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí, dostali jsme odpovědi na mnohé všetečné otázky. O zvířatech, jejich způsobu života jsme si pak ještě povídali ve škole. Pohráli jsme si s obrázky zvířat, dělili jsme je do skupin podle prostředí kde žijí, čím se živí, čím jsou užitečná člověku, jak se o ně člověk stará atd. Navštívili jsme prvňáčky, kteří si v rámci ,,Dne zvířat“přinesli své domácí mazlíčky do školy a vyprávěli nám, jak se o ně starají. My jsme si alespoň přinesli do školy své plyšové zvířecí kamarády. Abychom se dozvěděli ještě více, vydali jsme se do Zemědělského muzea, kde jsme se zúčastnili zajímavého pořadu a interaktivní výstavy věnované lesu, myslivosti a samozřejmě lesním a dalším zvířátkům. před podzimními prázdninami jsme využili hezkého podzimního dne a vydali se ještě jednou do ZOO prohlédnout si další zvířátka. Viděli jsme dravé ptáky, velké kočkovité šelmy, opice a další zvířata. Bylo to moc prima.

Abychom se dozvěděli jak je to s naší matičkou Zemí a s vesmírem, vypravili jsme se do Planetária, kde jsme shlédli pořad ,,Skřítek a nové Planetarium“ a po pořadu jsme si pečlivě prohlédli a vyzkoušeli stálou expozici  Planetária. A protože jsme i tentokrát měli štěstí na počasí, udělali jsme si hezkou podzimní vycházku ve Stromovce, plné nádherných barev. Moc hezké dopoledne.

A abychom nezanedbali své kulturní vzdělání, naplánovali jsme si návštěvu divadla U Hasičů. Hezky jsme se oblékli a užili si velmi vtipné představení ,,Čert to nemá nikdy lehké“, při kterém se spolu s námi občas smíchy neudrželi ani samotní herci.

Ale nezanedbávali jsme ani naše ,,školní povinnosti“. Každý den jsme při ranním povídání cvičili naše jazýčky a mluvidla a vyjadřovací schopnosti, trénovali jsme sluchové a zrakové vnímání, procvičovali grafomotoriku a bystřili náš rozum různými úkoly. V mnohém už někteří nuláčci udělali znatelné pokroky a něco nám ještě tolik nejde, ale od toho nuláček je- postupně procvičit všechno potřebné pro hladký start v první třídě.

Měli jsme první ,,Biblickou hodinu“, kdy nás navštívil pan farář a povídal si, zpíval a kreslil s dětmi. Tématem byly příběhy z Bible. Nuláčci byli zaujatí, hezky se zapojovali a hodina je moc bavila.

Při výtvarné výchově nuláčci vytvořili roztomilé chundelaté ovečky, podzimní draky a barevné ponožky pro podzimní chladné dny. Nosit se sice nedají, ale barvy mají hřejivé :-). Nezapomněli ani na podzimní jablíčka, barevnou koláž.

Dramatická výchova byla plná her, ve kterých nuláčci mohli projevit fantazii a spontánnost a také se začali připravovat na školní vánoční divadelní představení.

Když nám počasí jen trochu přálo zvyšovali jsme svoji obratnost, houževnatost, soutěživost a smysl pro fair play při cvičení na školním hřišti.

Říjen je za námi a my se těšíme, co všechno nám přinese listopad…samozřejmě mimo listí 🙂

Vaše Dáša