Prosinec

Prosinec, asi nejkrásnější měsíc v roce, plný radosti a očekávání, byl v naší škole naplněn ještě čekáním na tradiční Vánoční divadlo. Bylo to dílo J. A. Komenského Labyrint světa a ráj srdce, bravurně zpracované naším Danielem Razímem. Děti trénovaly pilně, zkoušely v kostele U Jákobova žebříku i ve škole, snažily se, těšily i obávaly, zda to vše zvládnou. A dobrá věc se podařila! Naši mladí nadějní herci to zahráli s nadšením a jistotou, a věřím, že se to líbilo divákům tak jako nám!

8. 12. jsme se vypravili na úžasný film z produkce BBC „Earth: Den na zázračné planetě“ do kina Světozor. Snímek ukazuje nekonečnou krásu přírody naší planety. Provedl nás od úsvitu do setmění různými končinami naší planety a ukázal nám jejich obyvatele z nevšedních stránek. Tvůrci vybrali pro svůj film neobyčejná, záhadná, ohrožená i poměrně běžná zvířata. U každého zvířete dokázali zpracovat zajímavý příběh z jeho každodenního života. Ani na vteřinu nenechal diváky a jejich emoce polevit. Rozhodně doporučujeme!

V rámci těšení na Vánoce jsme si upekli výborné cukroví a vyrobili voňavá zlatá prasátka pro štěstí. Mimo toho jsme ještě museli stíhat běžné učení.

Vánoční besídka s koledami, ochutnáváním cukroví a dárečky pod stromečkem se uskutečnila před vánoční bohoslužbou. Ta byla tradičně v kostele U Jákobova žebříku, tentokrát i s novým panem farářem, který dochází na kroužek náboženství do školy. A poté již radostně do krásných vánočních svátků!

Přeji vám všem, ať se v novém roce splní Vaše toužebná přání, ať je plný pohody, radosti a zdraví!

Jitka N.