O dlouhém Těšení

Červen je měsíc těšení, těšení se na prázdniny! Dny byly často tak teplé a krásné, že už se nám v lavicích ani sedět nechtělo. A tak jsme si hned první červnový den, Den dětí, užívali převážně na zahradě. Nejprve jsme si ale připravili to nejdůležitější, pořádné občerstvení, krásné ovocné mandaly, a jak už u mandal bývá zvykem, byly nádherné a rychle pomíjivé. Jako dárek jsme si na zahradě batikovali šátky a pak jsme běhali a hledali stopy zvířat, o kterých jsme měli napsat krátký příběh.

Ve škole nás pak čekaly ještě závěrečné písemky a spousta učení, ale těšit na prázdniny jsme se nepřestávali.

V planetáriu jsme si opět nádherně užili cesty ke hvězdám a planetám a spoustu toho na chvíli pochopili. Pak už nás čekal výlet vlakem za ovečkami. Byli jsme smutní kvůli jehňátku, co ztratilo maminku, vypravili jsme se na skály, kde se ovečky pásly, zahráli jsme si hry, na louce jsme se naučili shánět stádo dohromady a hlavně jsme probudili pasáčka z pohádky, který spal opravdu dlouho, všemu v našem světě se divil a my jsme mu museli vše vysvětlovat. Odpoledne jsme si ještě užili zahradní slavnost s vtipným loučením páťáků a se spoustou soutěží a napečených dobrot.

Poslední týden nás čekal velký výlet do Českého Středohoří, viděli jsme špičaté kopce, bývalé sopky, spousty zřícenin a hradů v dálce a jeden docela zblízka, jeden strašidelný hřbitov a krásný velký rybník s písčitou pláží, kdo chtěl, hned tam skočil. Cestou zpátky jsme si ještě z autobusu prohlédli pevnost Terezín. Posledním výletkem ale bylo Zemědělské muzeum, paní průvodkyně byla přísná, tak jsme na závěr prohlídky museli napsat i test. Zemědělské muzeum je bezva, ale nejlepší po mnoha horkých dnech byl ten úžasný přívalový déšť. Chodníky se změnily v potoky a my jsme se ve škole museli převléknout či obalit dekami, abychom při nácviku Truvérské nedělali loužičky, jak vodníci.

A na Truvérskou mši jsme se obzvlášť těšili, zpívá se totiž vždy až poslední den školy při slavnostní bohoslužbě! Pak už nás čekalo jen čtení Povídání o třetí třídě, mnozí jsme do něj i přispěli svou troškou, a s hlavolamem a s radostí jsme se rozběhli na prázdniny. Už se těšíme, co nového zažijeme ve čtvrté třídě!