Listopad

Když dlouho listí nepadá, tuhá zima se přikrádá… Tak se těšíme. Také se snažíme pilně studovat a opakovat, např. slovní druhy, shodu podmětu s přísudkem, ě/je, předpony s/z… počítat obtížnější příklady s většími čísly, se zlomky, umět určit část z celku…poznáváme naše krásné kraje, naše nerostné suroviny, dobu Marie Terezie, s nasazením protahujeme tělo na tyči, laně, švédské bedně, skáčeme přes kozu, učíme se hrát basketbal…

Kromě toho se děti podílely na úžasném vystoupení Krabat ve studiu Alta, kde krásně spolu s čarodějovými učni tančily a hrály. Byl to nádherný zážitek.

6. 11. jsme měli další díl pořadu Hurá do opery, tentokrát do německé. Shlédli jsme pěknou zkrácenou verzi Kouzelné flétny W. A. Mozarta a opery Orfeus a Eurydika od Ch. W. Glucka. Další část pořadu byl 30. 11. ve staré budově ND, kde jsme si prohlédli divadlo od suterénu až po střechu (na terase u trig to opravdu foukalo) a viděli kostýmy, které předváděly děti.

15. 11. nás navštívily slečny z KPPP v rámci preventivního programu – aktivity pro podporu zdravý životní styl, virtuální svět a jeho nebezpečí. Zmapovaly, jak děti tráví volný čas opravdu a jak by si to přály, porovnání se spolužáky, ujasnily si rizika počítačového světa.

Sv. Martina jsme oslavili povídáním o jeho bohatém životě a jeho významu pro nás. Děti připravily nádivku z mnoha chutných přísad. Upečená chutnala opravdu báječně, všem chutnala. Nakonec děti dostaly i svatomartinské rohlíčky.

20.11. k nám zavítala paní šperkařka, která umí vyrábět krásné skleněné věci. Ukazovala nám pracovní postup tvorby přímo pomocí skleněné trubičky a kahanu, což bylo nesmírně zajímavé. Dětem se nejvíc líbila malá zvířátka, která si také mohly zakoupit.

Krásný advent přeje J. N.