Květen

Květen utekl jako voda. Školní rok se mílovými kroky blíží ke svému konci a s ním i učení, které je již skoro probráno.

2. 5. jsme se vypravili na projekt o. p. s. Zajíček na koni, které pracuje s handicapovanými dětmi pomocí terapeutických jízd na koni, arteterapie, muzikoterapie a pohybové terapie, a které vlastní i kavárnu Ad Astra v Podskalské ulici. Zde umožňuje pracovní zapojení handicapovaných lidí, většinou odrostlých klientů o. p. s. Zajíček na koni. Zde byl pro děti přichystán projekt „Děti do kavárny“. Mile nás překvapil. Děti nadchlo prostředí kavárny i péče, které se jim zde dostalo. Byly nadšené z možnosti objednávání nápojů dle svého přání, neřízeného rodiči, pozorovaly handicapované číšníky při práci a byly spokojené. Velký úspěch měly interaktivní hry na poznávání toho, jak se cítí lidé s různými handicapy. Touto formou se dítě docela přirozeně vcítí do situace handicapovaných lidí a vnímá je jako samozřejmou součást života kolem sebe. Musím děti velice pochválit, že se chovaly přímo vzorně!

A konečně nastal dlouho očekávaný týden v krásné čisté přírodě, plný her a sportování a jen malinko učení! Naše škola v přírodě v Žihli. Od 11. do 18. 5. jsme si ji užívali plnými doušky. Teplé slunné dny jsme začínali rozcvičkou na louce s množstvím sedmikrásek a pampelišek a v přilehlém borovém lesíčku na pařezech. Samozřejmě v kraťasech, tričku a bosi! Po dobré snídani na chvíli do školy, pak ven na svačinu a přírodovědu pod stromy, která přešla v lezení na borovice :). Objevili jsme plno přírodnin živých i neživých. Po obědě a poledním klidu následoval buď cyklovýlet nebo výprava do lesů. Navečer sportovní klání s Vojtou – vybíjená, florbal, švihadla, fotbal, parkur… Po večeři, kdy si většina dětí přidala, společný zpěv s p. farářem Reichrtem u klavíru a s Dášou a Danielem u kytar. Potom ještě trochu sportu, hodnocení chování, psaní deníčků, hygiena, pohádka s Marcelou a spát! Na zpáteční cestě si děti prohlédly Koněpruské jeskyně a hurá domů! Za chování mohu téměř všechny děti jen pochválit! Snažily se všechny.

31. 5. se děti s Eliškou a Markétou vypravily na interaktivní výstavu Vikýře Play do Malostranské besedy. Zde si již tradičně skvěle pohrály a nechaly se unášet aktivním tvůrčím prostředím, plným překvapení a mohly tak nechal pracovat svou fantazii na plné obrátky.

Zdraví JN