Komunikace s rodiči při pobytu na horách – souhrn mailů

Dobrý den všem rodičům,

hlásíme z Hutí, že jsme zvládli první lyžařský den v naprosté pohodě. Odjeli jsme stejně jako vloni ve dvou etapách. Dost jsme rozhodili nemalý počet zájemců o lyžování  na Zadově. Když jsem dorazila k pokladně, neměla jsem před sebou zrcadlo, ale paní pokladní mě přivítala slovy:“  Když Vás vidím, jak se na mě řítíte, mám z Vás strach.“ Uklidnila jsem ji, že jen mám za sebou 80 lyžařů, tak spěchám. Zablokovala jsem pokladnu na chvilku delší než je únosné. Kolegyně pozorovaly seshora narůstající frontu a až k nim dolehly nevhodné poznámky. Ovšem dobrá věc se podařila a s nakombinovanými různými slevami jsme vyrazili na svah. Nazpět jsme se vraceli krásně unavení. Po posunutém poledním klidu se většiny dětí ujal pan učitel Daniel a Matouš a Markéta a vyrazili do přírody. Po večeři jsme si společně zazpívali, popřáli písní Dorotce k svátku a po sprchování se sešli ke společnému čtení.

Den je za námi, těšte se na fotky, dočkáte se brzy.

Za všechny bdící i spící P. Radová

 

Milí rodiče,

hlásím se po dvou dnech. Věřte, že není čas na nic než na zážitky. Včera jsme lyžovali na Zadově. Byl krásný slunný den a to je pak radost. Odpoledne jsme se prošli do okolí. Nebyl by to Matouš a Daniel, kdyby nevymysleli ještě něco navíc. V 15 hodin odjeli na Buková lada, prošli se a pěkně pěšky se vrátili. Šel, kdo chtěl. Večer nám pan učitel Matouš povídal a  promítal o krásách a zajímavostech Šumavy. Zeptejte se dětí, jestli si něco pamatují. Každý večer chodí číst na obě patra pan učitel Daniel. Po čtení už malé děti zaplouvají do postýlek a v půl deváté jim zhasínáme. Po chvilce už chrupkají.

Dnes jsme si dali den bez lyžování. V poledne jsme se narvali úplně všichni do jednoho autobusu /předem jsme hlásili velký počet, byl nám přislíben velký autobus, ha ha/ a odjeli na Kvildu. Zde jsme se rozdělili. Nastal očekávaný výlet na běžkách. Matouš, Markéta a šest udatných běžců. Ostatní se vydali do jelení a rysí obory. Některým třídám se podařilo vidět jak jeleny, tak rysy. Ti, co měli smůlu na rysy, se jich dočkali večer na plátně. Pan učitel Daniel totiž nedávno navštívil tuto rysí oboru a měl krásné autentické fotky. Ti, co měli smůlu na jelena, se fotek od těch, co ho viděli, dočkají zase zítra také na plátně. Den byl nádherně zimní – foukalo a sněžilo a sněžilo…. Prostě bílá pohádka, těšte se na fotky. Děti od třetí třídy výš se vracely z Kvildy na Hutě pěšky. Malé děti přijeli autobusem k půl páté a konečně se mohly rochnit ve sněhu. Sníh nádherně lepil a výsledkem je rodina sněhuláků. Společný zpěv nás všech je chvílí, na kterou se všichni těší.

Zítra nastane jeden z malých zázraků a spouští se vlek na Hutích. Kromě 5. třídy, která jede na dopoledne na Zadov, se všichni těšíme na lyžování za „rohem.“ Doufáme, že to vydrží a my budeme dva dny už nedojíždět a užívat krásné šumavské krajiny.

Všichni jsme zdrávi, v pátek kolem půl páté na viděnou!!!!

Zdraví Vás lyžníci z Bratrské

 

Zdravím Vás v Praze!

Čas letěl jako dnešní vítr na svahu a jako mávnutím proutku se překulil týden a my se Vám zítra vrátíme. Vrátíme se všichni a celí, co víc si můžeme všichni přát.

Včera jsme vyrazili na čerstvý křupavý sníh. Naprostá idylka, kolem nás výhled do přírody, žádný rachot a hudba. Vlek jezdil jako blesk a malé a zároveň lehké děti se za jízdy občas vznášely. Některé to rozhodilo, tak radši přistály. Dnes už lítaly s přehledem. Včera byl sníh úžasný. Markéta vyrazila se sestrami Křístkovými alias s holkami Neumannovými na jejich přání na Zadov a zpět. Dnes se ještě vydala na malý okruh s chlapci ze 2. třídy na premiérovou jízdu na běžkách. Nedivte se tedy rodiče druháčků, že Vás budou nutit jít na běžky. Dnešek se nám trochu zkomplikoval. Probudili jsme se do slejváku /to nejde napsat jinak/! Okamžitá změna programu, místo lyžování a odpoledních závodů vymýšlíme náhradní program. Je po deváté hodině a začíná svítit slunce. Prosím o posunutí obědu už na 11:30 hodin a v půl jedné vyrážíme postupně na svah, v čele pan Kantor staví trať na závody a my se šineme lyžovat. Někteří se přihlásili na závody, jiní se jdou projet jen tak. Někteří si už jen hrají, postupně odpadávají a my si losujeme, kdo se vrací jako první, druhý, třetí…. V 15:45 hodin se vypíná vlek, sbíráme permanentky, vracíme a vracíme se do hotelu. Po večeři si ještě jednou zazpíváme, popřejeme narozeninovému Alexovi a svátkovým Anežkám, Katka nám promítne jelena a rysa z našeho středečního výletu a jdeme do svých pokojů. Katka celý týden poctivě vkládala fotky svoje i od všech,kdo jí je dodali. Hygiena a poslední společné čtení s Danielem. Ráno nás čeká už jen zabalit /prvňáci už to mají za sebou/, vyhodnotit závody, rozdat diplomy a hurá domů!

Odjezd z Hutí je naplánován na 13:30 hodin, příjezd do Prahy by měl být okolo 16:30 hodin.

Zítra na viděnou! P. Radová