Ročník 2006/2007 – 2010/2011

ŠKOLNÍ ROK 2010/2011 Škola v přírodě se opravdu vydařila – i počasí nám navzdory předpovědím přálo. Děti si pobyt užívaly plnými doušky. Ubytování v bungalovech bylo ideální pro sblížení dětí: byli jsme taková jedna (možná trochu větší) rodina. Děti měly činnosti od rána až do večerky – učení, míčové hry, výlety pěší i na kolech, soutěže; jistě vám doma vyprávěly i o tvorbě klobouků – s výsledkem se seznámíte na Zahradní slavnosti, na kterou Vás srdečně zvu. Vaše B.V.

Přišly květnové dny, kdy si budeme s dětmi připomínat konec 2. světové války. Ale za sebou už máme nejednu vzdělávací akci: projektové dny Jeden svět a Ekodomov, návštěvu knihovny na Ortenově náměstí. Moc hezky děti pracovaly na Dnu Země – děkuji i za jejich domácí přípravu na tento den. Radost nám všem udělaly děti na Bratrském hrnku – jejich recitace byla hodna obdivu.Zdraví B.V.

Ani jsme se nenadáli a máme tu jaro. V páté třídě žijeme v tomto období především blížícími se přijímacími zkouškami na gymnázia. I tak jsme stačili absolvovat několik akcí. Navštívili jsme divadlo Jiskra – tentokrát jsme se věnovali opeře. Děti pobavila a snad i inspirovala výstava vláčků u Krále železnic. Páťácký ples jsme všichni – vy i my – zvládli na výbornou. Již tradičně na vysoké úrovni jsou dny věnované keramice, které vede Eliška Tomanová – březnový projekt se zabýval starou Krétou. Děti Vám doma, douifám , vypravovaly o návštěvě ZOO, kde pro nás bylo nachystané naučné dopoledne Etopedie zvířat. A teď už budeme držet palce dětem při přijímačkách. B.V.

Ukončili jsme se zdarem 1. pololetí. V lednu jsme pokračovali v sérii poznávání pražských náměstí. Tentokrát jsme se zaměřili na menší náměstí na Žižkově a tunelem jsme sešli na Karlínské náměstí. Poučné bylo představení v divadle Jiskra – muzikálové melodie ve velmi hezkém, profesionálním provedení. Vysechli jsme si přednášku rozvíjející projekt Afrika; na tomto tématu budeme s dětmi ještě pracovat. Asi nejvíce nadšení v dětech vyvolala výstava Play v Mánesu – mohly si na všechny exponáty sáhnout a dokonce si s nimi hrát. B.V.

Přeju všem rodičům i dětem hezký nový rok. Děkuji za vše, co jste, milí rodiče, pro školu v minulém roce udělali, čím jste pomohli nejen svýn dětem, ale i mně. Jem moc ráda, že nám tak skvěle dopadlo vánoční představení, v kterém se 5. třída ukázala ve velmi dobrém světle a zúročila vloženou práci. Děkuji za všechny e-maily s novoročními přáními. Víte, že nás všechny teď čeká náročné období, kdy se budeme učit, učit, učit… a pilovat již získané vědomosti, aby měly děti co největší šanci na dobré umístění v jiných školách. Přeji nám všem hodně lásky, trpělivosti a pokory. A ať je nám Bůh nakloněn. B.V.

Listopad proběhl nenápadně – a přece v něm děti měly plno akcí. Pojďme si společně připomenout: návštěva planetária, výukový program v Anežském klášteře, speciálně zaměřené programy ve škole – Projekt Afrika, soutěž s nakladatelstvím THOVT, preventivní pořad o(ne)kouření.