Důležité informace pro rodiče žáků 1.třídy

Vážení rodiče,

mám pro Vás několik důležitých informací, tak, prosím, dočtěte dopis až do konce.

Začínáme chodit do tělocvičny, ke cvičení tam děti potřebují sportovní boty se světlou podrážkou. (Boty používají jenom uvnitř – nelze je používat zároveň na zahradu.) Dejte, prosím, takové boty v následujícím týdnu dětem s sebou, uložíme je do šuplete ve třídě. Jen opakuji, že děti budou do tělocvičny potřebovat také cvičební oblečení tak, jako kdyby cvičily venku, protože je v tělocvičně chladno. (Rovněž připravte do šuplíku spolu s botami.) Vše musí děti v něčem odnést, proto od školy dostanou látkovou tašku a pokud se to podaří, tak si ji ještě vyzdobíme.

Tento týden jdeme s dětmi ve čtvrtek do ZOO. Máme objednaný krátký vzdělávací program a zbytek přizpůsobíme počasí. Prosím o teplé oblečení a obuv (sportovní), případně pláštěnku, pití a pořádnou svačinu.

Příští týden nás v pondělí 17.10. čeká školní „Den zvířat“. Tento den si děti mohou do školy přivést nebo přinést svého domácího mazlíčka. Zvíře ostatním dětem ukáží – představí. Měly by vědět, jak zvíře žije a čím se živí. Mazlíček by neměl být nebezpečný. Psy a kočky mohou ve škole pobýt za přítomnosti dospělého (rodiče, prarodiče), který si po představení zvířete odvede psa nebo kočku domů. Stejný postup lze aplikovat i v případě jiných zvířat, která by delší pobyt ve škole traumatizoval. Děti, které zvíře nemají, si mohou přinést obrázek zvířete, plyšáka nebo model zvířete (bývají z plastu nebo ze sádry). Byla bych ráda, kdybyste si s dítětem předem o zvířeti, které bude představovat, popovídali a povídání nacvičili. (Půjde o domácí úkol, který zadám 14.10.2016. )

17.února 2017 čeká všechny prvňáčky školní ples (od 16 hodin). Na plese se 1.třída ostatním představí nacvičenou hudebně – pohybovou aktivitou. Bývá zvykem, že rodiče žáků 1.ročníků pomáhají rodičům pátých tříd s dodávkou jednoduchého, ale vydatného, občerstvení. Dovolím si Vás tedy asi 14 dní před plesem oslovit – počítejte s tím, prosím, ve svém harmonogramu.

V letošním roce jedeme na hory v termínu od 25.února(sobota) do 3.března (pátek) 2017. Hory nejsou povinné. Děti, které zůstávají, mají mimořádný, podmínkám a počtu přizpůsobený, vzdělávací program – edukační hry, projekty, návštěvy muzeí. Děti, které na hory pojedou, se mohou přihlásit buď na bobování, pak je třeba, aby měly s sebou boby na sníh, nebo na lyžování. Lyžaři musí mít s sebou řádně seřízené lyže a musí již umět alespoň trochu lyžovat. U žáků prvních tříd je přitom důležité, aby se dokázali samostatně obléknout a účelně pomáhat při nazouvání bot a nandavání lyží. Měli by již umět jezdit na vleku.

Všechny zdravím

Vaše

Marie Nováková