Domácí úkoly v týdnu od 19. do 23.září a další informace:

Milí rodiče,

máme před sebou další týden a s ním i další úkoly.

Kromě toho se děti mohou těšit na pátek – půjdeme do divadla Minor. Přiveďte, prosím, děti včas a ve svátečním.

Na třídní schůzce před prázdninami jste se ptali, zda by se děti nemohly vyfotit se slabikářem na památku z 1.třídy. Jelikož ve středu přijde fotograf, pokusím se na to zeptat a focení zařídit. Napište mi, prosím, na můj e-mail, zda máte o focení se slabikářem zájem a kolik fotografií mám pro Vás případně (konkrétně) objednat. Pro ty z Vás, kteří upřednostňují dotazníkovou verzi, pošlu krátký dotaz k vyplnění, jestliže bude fotografování možné. (V případě, že mi zašlete e-mail, nemusíte již žádný papír vyplňovat.) V pondělí 19.9.2016 odpoledne sdělím ještě e-mailem, zda se focení se slabikářem uskuteční. Pokud se bude Vaše ratolest fotit se slabikářem, doporučuji i na středu sváteční oblečení.

Datum Předmět Úkol
19.9.2016

ČJ

Fialový sešit psaní ze strany králíků str.16. Říkejte dítěti básničku, dítě se snaží říkat básničku společně s Vámi a zároveň kreslí vlny zleva doprava. Ruka je lehce podepřená a volně se posunuje po papíru. (Vhodné je kreslit vlny s dětmi nejprve prstem ve vzduchu, potom na zádech . Vždy znovu dětem připomínáme špetkový úchop.)
20.9.2016

M

Str.19, cvičení sčítej a cvičení domeček.
21.9.2016

PRV

Sledujte, prosím, obrázky na straně 8 v učebnici prvouky a přečtěte dětem pohádku „O řepě“ ze str. 35. Nezapomeňte dát dětem učebnici s sebou do školy.
22.9.2016

ČJ

Fialový sešit psaní ze strany králíků – dokončit str.20.
23.9.2016

M

Str.19, cvičení přečti a zapiš.

 

Klidný týden přeje

 

Marie Nováková