Červnové loučení s nuláčky

Zdá se to být nedávno, co noví nuláčci vcházeli trochu vykuleně do Bratrské školy. Byl to pro ně velký krok, vstupovali do opravdové školy i když zatím jen do přípravné třídy. Ale počáteční nejistota rychle opadla, nuláčci v Bratrské škole zdomácněli, našli si nové kamarády a zvykli si na způsob práce v přípravce. Stali se zkrátka součástí školy.

A čas se nezadržitelně hnal kupředu a školní rok se překulil do svého posledního měsíce. Byl tu červen a jeho první den patřil všem dětem. A proto jsme s nuláčky vyrazili do divadla na humorně pojatou pohádku o princi Bajajovi. Užili jsme si pohádku i stálou expozici divadelních prostor. Byla zde například tak zvaná ,,Kukadla“…různé krabice a bedýnky, ve kterých mohly děti vidět pohyblivé a nasvícené obrázky a byly tu i další různé možnosti, jak si pohrát. Zkrátka jsme si Den dětí hezky užili.

Počasí nám předvádělo svoji letní tvář a tak jsme občas přesunuli svá ,,studia“ do přírody nebo na školní zahradu. A to bylo moc příjemné. A i když se prázdniny rychle blížily, snažili jsme se ještě pracovat na hladkém vstupu do opravdové školy. A dařilo se nám. Naši píli jsme si občas zpříjemnili prima výletem- třeba s koupáním a hrami na dětském hřišti.

V polovině června jsme zakončili plavecký kurs na Šutce. Všichni plavci obdrželi krásný diplom!

A červen utíkal a všechny nuláčkovské hlavičky už byly víc na prázdninách, než ve škole. A tak jsme zvolili příjemnou formu nabývání vědomostí a navštívili jsme Planetárium. Vtipný i poučný animovaný film ,,Polaris“ nás pobavil a objasnil nám některé zákonitosti vesmíru a naší planety Země. Po představení a svačince jsme si zbytek dopoledne užili ve Stromovce.

Příslib blížících se prázdnin podtrhla ,,Zahradní slavnost“, rozloučení doprovázené kulturním programem dětí, návštěvou oficálních hostů a samozřejmě společným zpíváním u táboráku. Tradičně příjemnou atmosféru doladilo dobré jídlo a pití a prostor pro méně formální popovídání.

A byl tu poslední školní týden a my jsme ho zahájili projektem ,,Záchranáři“, kdy nám studenti a učitelé Přírodní školy připravili poučné aktivity, ve kterých se děti naučily a vyzkoušely si základy první pomoci.

Další den posledního týdne jsme společně s kamarády z první třídy vyrazili na školní výlet do Zdib. Jeli jsme vlakem, přívozem, šlapali jsme i po svých a hlavně jsme si užili báječný den se spoustou legrace, her, s koupáním v zahradním bazénu, zpíváním a také s mnoha dobrotami od maminek. Zpátky jsme se vrátili autobusem- spokojení a unavení. Krásný den.

A nastal opravdový konec školního roku. Dojemné dopoledne zahájila slavnostní bohoslužba, zazpívali jsme si Truvérskou mši, poslechli moudrá a hezká slova na rozloučenou. Po té už nastalo rozdávání vysvědčení a  loučení ve třídě. Hezké a plné emocí.

Já vám všem, milí rodiče mých- vašich nejmilejších nuláčků, moc děkuji, že jste na tento školní rok svěřili své poklady do mých rukou a doufám, že jim tento čas přispěje k hladkému startu do první třídy. Děkuji za báječnou spolupráci a krásné kvétinové a jiné dary! Užijte si léto a snad někdy ve škole!                                                Vaše Dáša