Červen ve třetí třídě

Poslední měsíc školního roku je za námi, pojďme se podívat, co nám všechno přinesl. Hned na začátku jsme se zúčastnili jednoho představení v rámci cyklu Hurá do opery, kde nám byly předvedeny opery Carmen a Faust. Stručnost, jasnost a poutavé provedení slouží ke snazšímu zpřístupnění opery dětem. Zajímavé kostýmy a dobře pochopitelné texty udržují diváckou pozornost.
Poctivé opakování učiva celé třetí třídy se nám vyplatilo, zbyl nám pak čas i na mnoho zajímavých aktivit. Hráli jsme hodně her, učili jsme se spolupráci na různých skupinových projektech, poté jsme je prezentovali. Výborně se nám podařily všechny písemné práce. Ukázalo se, jak poctivě ve škole pracujeme. Měli jsme z toho velkou radost!
Teplý měsíc nám také přinesl již první myšlenky na prázdniny. Nechali jsme se nalákat a užili jsme si koupání ve Stromovce. Učili jsme se u toho navzájem se mít na starosti. Osvěžení bylo příjemné a tak se některým z nás z procházky vůbec nechtělo. Ještě než jsme se rozutekli na dovolené a tábory, užili jsme si celodenní výlet na Bezděz.
Přírodní škola pro nás připravila program zaměřený na zdravovědu. Mohli jsme si vyzkoušet, jak reagovat v krizových situacích.
Nechyběla ani tradiční zahradní slavnost s různými aktivitami a příjemným táborákem.
Na závěr roku už jen zpěv Truvérské mše, trénováno bylo mnohokrát a myslím , že to na výsledku bylo znát. Už jen předání zasloužených závěrečných výsledků naší práce, ze kterých máme velkou radost a už hurá vstříc tomu dlouhému volnu!
Tímto bych ráda všem dětem i rodičům poděkovala za skvělý rok, velkou podporu a mnoho krásných dárků! Těšíme se všichni na sebe zase v září!