Červen

Poslední školní měsíc nám uběhl jako voda. Učení bylo již téměř probráno, a tak nastal čas na další zajímavé akce.

Jako každý konec roku proběhlo fotografování tříd i jednotlivců či kamarádů ve skupinkách. Rok od roku jich přibývá!

Na školní zahradu k nám zavítal přátelský pes se svým asistentem. Předvedli nám, jak může pes vyvolat úsměv a dobrou náladu všude tam, kde je tohoto nedostatek. Také byly děti poučeny, jak správně navazovat kontakt s neznámým psem.

22. 6. jsme opět navštívili Planetárium a shlédli pořad „Co skrývají hlubiny vesmíru?“. Pak si děti s Fredym zkoušely různé triky z parkouru. Nikdo nebyl zraněn :).

Další den proběhla naše tradiční Zahradní slavnost, kde se schází nynější i bývalí žáci, jejich rodiče, přátelé, bývalí kantoři a pracovníci školy, no prostě všichni, kteří se rádi do Bratrské školy vracejí. Samozřejmostí bylo výborné pohoštění z rukou šikovných maminek a tatínků a táborák s hudbou a zpěvem.

Plavání nám již definitivně skončilo, příští rok již nebude. Ale těšíme se do tělocvičny!

27. 6. jsme se vydali do oblíbeného Národního zemědělského muzea na naučný pořad Les. Kromě tohoto skvělého díla jsme mnoho času pobyli v expozici Rybářství, kterou vřele doporučujeme! Dále ve sbírce zbraní a v úžasné zóně ticha… Nakonec malá ZOO na dvoře a dva krásné opravdické traktory, po kterých se skvěle lezlo :).

29.6. jsme navštívili Národní technické muzeum, pořad Hračka. Zde jsme viděli různé zajímavé fyzikální jevy. Děti si vyzkoušely výrobu bublin z různých tvořítek, chytání a pronikání bublin. Poznaly různé optické klamy, pracovaly se zrcadlem a částmi těla. Dozvěděly se, jak funguje jednoduché letadélko a létající křídlo na gumičkový pohon.

Seznámily se s uměním kamery obscury a vyzkoušely si zachytit různé tvary na fotografický papír… Bylo to úžasné. Rádi půjdeme příště zas. Ale to počasí…ani po cestě zpět nás neopustil prudký liják… Do školy jsme přišli jako zmoklé slepice a sháněli různé suché oblečení :).

Poslední školní den tradičně Truvérská mše na školní zahradě, rozloučení s páťáky a rozdávání vysvědčení. A pak už hurá na zasloužené prázdniny :). Ať jsou co nejkrásnější!

Jitka N.