Březen ve II.třídě

Milí rodiče,

březnové slunce letos studilo od nohou a nejlépe snad bylo opravdu za kamny. Řada odvážlivců z naší třídy se však zimy nezalekla, takže nakonec 13 dětí odjelo na Šumavu lyžovat. Od prvního dne bylo jasné, že děti jsou větší a samostatnější. Dobře zvládly cestu, ubytování, jízdu na vleku i samotné lyžování. Pochvalovaly si také dobré jídlo místní kuchyně.

Po návratu z hor jsme se věnovali recitaci. Nejprve jsme si vysvětlili a napsali nejdůležitější pravidla, potom jsme začali soutěžit. Všechny děti chválím nejen za snahu, ale i za provedení. Téměř polovina dětí z naší třídy soutěžila ve školním klání. Nemusely se vůbec stydět, bylo opravdu těžké vybrat pouze dvě nejlepší z naší třídy pro postup do obvodního kola.

Jen skončila recitace a už jsme vyrazili do zoo. Děti tvořily ve vyhřátých pavilonech pod vedením paní učitelky Nory.

Čtvrtý březnový týden končil „Nocí s Andersenem“. Kromě dobrého jídla jsme si užili také besedu s paní spisovatelkou Šárkou Váchovou. Předvedla nám nejen svoje knížky, ale i loutkové postavičky z Chaloupky na vršku. Během noci s Andersenem jsme začali číst její knihu Tajemství srdce. Děkuji všem, kteří připravovali dobroty na snídani nebo pomáhali s úklidem.

27.března jste se mohli v podvečer seznámit s návrhem nové budovy školy od doc. Ing. arch. Hany Seho. Myslím si, že za daných podmínek je škola projektována s nesmírným citem. Snad Vám o tomto návrhu budou více vyprávět Ti, kteří se setkání zúčastnili.

Poslední den před velikonočními prázdninami proběhla v kostele U Jákobova žebříku „předvelikonoční“ bohoslužba. Děti se dozvěděly něco nového z příběhů Bible, od srdce si zazpívaly a také se poctivě za nás za všechny modlily.

Přeji Vám příjemné jarní dny.

Marie Nováková