Březen

Březen nám začal velice krásně, a to školními horami. Byli jsme opět na Šumavě na Nových Hutích. Zalyžovali jsme si parádně, jelikož bylo všude plno sněhu, což není v tomto kraji v březnu obvyklé. Na procházkách jsme pozorovali krávy a koně, stavěli smělé stavby ze sněhu, dělali sněhuláky a andělíčky, bobovali. Počasí nám přálo a sluníčko hřálo. Vyjeli jsme také na výlet na Churáňov na meteorologickou stanici, což bylo velmi zajímavé. Závody ve slalomu se také vydařily, takže byli všichni spokojeni. Zkrátka parádní týden.

Pak nám nastala opět škola, protože zahálka není naším přítelem a blíží se přijímací zkoušky na další školy. Takže pilně studujeme.

20.3. jsme navštívili opět ZOO, tentokrát jsme měli prohlídku s průvodcem. Téma bylo Etologie zvířat, velmi zajímavé. Počasí slunečné, i když trochu ještě mrazivé. Největší úspěch sklidili makakové.

V pátek 23.3. byla Noc s Andersenem, kdy nás navštívila výtvarnice Šárka Váchová, která nám představila jednu ze svých knih – Chaloupka na vršku, která byla také zfilmovaná. Přinesla dokonce jednu scénu z této pohádky. Dětem představila dlouhou cestu tvorby loutkové pohádky a proces animace. Bylo to velmi zajímavé. Ve třídě jsme se letos zaměřili na příběhy Rychlých šípů Jaroslava Foglara, protože v roce 1938 začaly vycházet kreslené příběhy klubu Rychlých šípů. Některé jsme si četli a prohlíželi si další Foglarovy knížky. Zahráli jsme si hru Ulčovky, hledali ve ztemnělé místnosti ježka v kleci a pokoušeli se ho vyndat ven. Seznámili jsme se s Modrým životem a zkusili ho plnit. Nakonec jsme se spokojeně uložili na koberci a na patře ke spánku u filmu Záhada hlavolamu…. Spalo se nám dobře. Ráno jsme pojedli velké množství různých sladkých dobrot, které nám hodné maminky napekly. Bylo toho tolik, že měly děti ještě v pondělí svačinu J.

Na konci měsíce nás čekaly další krásné svátky, a to Velikonoce.

Krásné jaro přeje Jitka N.