BRATRSKÁ RYBOVKA

Upoutávka na vánoční divadlo je už minulostí. Den D nemohl proběhnout lépe. Až do poslední chvíle jsme nevěřili, že to dáme. O generálce nám tak trochu tekly nervy, sháněli jsme baterku na nasvícení textů…… prostě až v divadle vyplují další a další nezbytnosti, které se musí řešit až na místě a to ve velmi omezeném čase. Nebýt plného nasazení celého našeho pedagogického sboru, neviděli byste to, co jste viděli.

Nácvik trvá necelé dva měsíce a je to opravdu velmi náročné. Nedivte se, že se Vaši učitelé nebudou hrnout na různé kulturní či osvětové akce, divadla….. Mají opravdu co dohánět. Přesto vnímám, že se jedná o něco tak výjimečného, že s odstupem času i tomu největšímu skeptikovi bude jasné, že příští rok do toho musíme jít znovu.

Věřím, že na to děti budou jednou vzpomínat. Největší poděkování patří Martě Krejčíkové a hned po ní Vítkovi Březkovi. Strávili spolu spoustu času nad laděním hry, abyste si tu hodinu H mohli užít. Maminka paní Pěkná pomohla s dekorací, kterou jinak perfektně vyrobila naše paní výtvarnice Alena Pilnáčková. Ochota rodičů z Odolené Vody nafotit a nafilmovat divadlo je také obdivuhodná. Další maminky především ze 2. třídy se postaraly s Eliškou Tomanovou (asistentkou a zároveň keramičkou) o vánoční prodej a pomohly tak zvýšit tržbu za dobrovolné vstupné. Určitě jsem na někoho zapomněla, za to se moc omlouvám.

Byla jsem moc ráda, že se představení zúčastnil také náš dnes již bývalý ředitel evangelických škol pan Čech stejně jako náš bývalý pan farář z patronátního sboru pan Rejchrt. Vnímám tuto skutečnost jako projev vztahů, které překračuji profesní úroveň.

Přeji Vám všem poklidné Vánoce a požehnaný rok 2012.