Apríl u nuláčků

,,Duben- ještě tam budem“…aneb:  počasí nám předvádí širokou škálu svého umění, od mrazíků po téměř letní čas, prostě apríl. A ani tento rok si počasí neudělalo ostudu. Duben jsme v nuláčku zahájili intenzivní zkouškou toho, co jsme se v tomto roce naučili. Hned po Velikonocích nás čekaly ,,Zápisy do 1. třídy.“ Atmosféra byla trochu napjatá, pro děti to byly první ,,přijímací zkoušky“, ale naše práce byla zúročena a každý nuláček předvedl, co uměl. A také se ukázalo na čem ještě musíme zapracovat.

Po zápisech jsme si trošičku oddechli a začali jsme si naplno užívat jaro kolem nás. Při vycházkách a i na naší zahradě jsme pozorovali změny probouzející se přírody, její úchvatné barvy a bohužel i pyly, které mnohým z nás radost z jara trochu kazí. Ale jen trochu! A tak jsme si vyprávěli o novém životě v říši rostlinné i živočišné, pozorovali jsme stromy a květiny, povídali si o mláďatech domácích, divokých i exotických zvířat. S celou školou jsme navštívili kino a zhlédli moc hezký film o naší přírodě a jejích zvířecích obyvatelích ,,Planeta Česko“, který nám poskytl trochu jiný a překvapivý pohled na svět kolem nás.

Jaro a příroda zkrátka byly hlavním dubnovým tématem. Aby ne, vždyť nás v závěru měsíce čekala škola v přírodě. A aby nás aprílové počasí nezaskočilo, vybavili jsme se jak téměř zimním oblečením, tak i kraťasy a tričky. Ale počasí nám opravdu přálo a my jsme si užívali sluníčka a skoro letních teplot. A to bylo prima, protože jsme mohli chodit na výlety a na procházky do lesa a užít si i krásné prostředí a sportovní i herní vybavení objektu. Nuláčky provázely celým týdnem příběhy o zvířátkách, ke kterým se vázaly různé úkoly. Rozdělili jsme se na veverky, zajíce a medvědy a soutěžili jsme v různých ,,zvířecích“ disciplínách. Na konci nás všechny čekala sladká odměna. Své dojmy jsme si každý den zaznamenávali v podobě obrázků. Účastnili jsme se také společných akcí, společně jsme si zpívali, užili jsme si báječný karneval a vydali všechny své síly při sportovním dni. Absolvovali jsme také večerní cestu lesem, kterou nás provedla tajemná světýlka. A poslední večer nás čekal táborák s opékáním buřtů a písničkami. A pak už hurá domů.

Samozřejmě jsme nenechali zahálet ani naše hlavičky a mimo získávání znalostí o přírodě jsme také trochu pracovali v krásně zrekonstruovaných místních třídách.

Zkrátka- škola v přírodě dopadla na jedničku a děti si odvezly nové vědomosti o přírodě a hlavně nové zážitky. Velké poděkování patří paní zástupkyni Katce Kracíkové, která se k nám na na školu v přírodě přidala a moc hezky s nuláčky pracovala.

A duben se nachýlil ke svému konci, my jsme si po návratu ze školy v přírodě a prodloužený víkend nám poskytl báječný odpočinek a tak jsme s elánem vykročili do měsíce května.

Užívejte si krásné jaro, vaše Dáša