D.Ú. pro žáky I.třídy na týden od 17. do 21.října 2016:

Milí rodiče,

před domácími úkoly věnujte pozornost těmto informacím:

V pondělí se věnujeme zvířatům – instrukce jste již dostali.

Ve středu jdeme poprvé do tělocvičny. Nezapomeňte, prosím, na dostatečně teplé oblečení a na sportovní boty, které nedělají šmouhy na podlaze, ať už jsou barevné, jak chtějí. Dětem dám na přenášení věcí do tělocvičny látkovou tašku, kterou si děti ozdobily. Můžete dát dětem samozřejmě ještě batůžek, látková taška je jako pojistka. Jestliže si ve středu vyzvedáváte děti hned po vyučování, bude nejlepší počkat na nás buď před Sokolovnou (U průhonu 52 – od školy dvě stanice tramvají a kousek pěšky) kolem 12:50 nebo před školní jídelnou při ZŠ na Ortenově náměstí kolem 13 h. U Sokolovny nemůžeme čekat, pokud se opozdíte, najdete nás na pěší trase k jídelně a nebo přímo u jídelny či v jídelně.

V pátek máme mimořádnou akci, děti potřebují vhodné a dostatečně teplé oblečení na aktivity venku, pohodlnou, nejlépe turistickou, obuv, svačinu a pití v batůžku. V pátek nenoste školní tašku!

O velké přestávce od 9:55 do 10:20 pobývají děti venku. (Jen při dešti zůstáváme uvnitř.) Na velkou přestávku se děti nepřevlékají. Pokud chcete, aby Vaše dítě trávilo přestávku převlečené, nechte ho převléci hned ráno, při příchodu do školy. (Prvňáčkům jde převlékání pomalu a stráví tím jinak celou přestávku.)

Pokud nechcete, aby se Vaše dítě převlékalo při odpoledním pobytu školní družiny na zahradě, dejte to, prosím, vědět vychovatelkám ŠD na lístečku s podpisem do 21.10.2016. Je to nutné a velmi nám to pomůže! Naše vychovatelky se totiž jinak snaží s dítětem (často neexistující) oblečení na převlečení najít, aby si neumazalo a nepoškodilo oblečení školní. Vaše informace nám pomůže předcházet stresovým situacím.

Úkoly na týden od 10. do 14.října 2016 (ODHAD):

Datum Předmět Úkol
17.10.2016

ČJ

Fialový sešit psaní ze strany králíků –str.27, třetí a čtvrtý řádek „bičů“. „Biče“ píšeme jedním tahem a současně říkáme básničku nebo jen říkáme „nahoru – dolů“.
18.10.2016

M

Sešit – str.31 cv.: Domeček.
19.10.2016

ČJ

Fialový sešit psaní ze strany pejska –str.1., poslední řádek.
20.10.2016

M

Sešit str.33 – dopsat číslici 1 do všech čtverečků nahoře.
21.10.2016

ČJ

Děti (nečtenáři) dostanou domů PS Učíme se číst – čtěte, prosím, s dětmi slova od strany 13 do strany 18. Pokud se dostaneme dále, dám Vám vědět. Čteme po jednotlivých hláskách například: T – Á – T – A. Čtenáři si vyberou knížku ve třídě nebo doma a začnou ji číst. Věnujte čtení nahlas u čtenářů i nečtenářů každý den 10 minut.

Přeji pěkný týden.

Marie Nováková